Muzyka Duszy 2023
Początek: 8 czerwca 2023Koniec: 11 czerwca 2023
Regulamin warsztatów: Link
Warsztaty Muzyki Liturgicznej "Muzyka Duszy" 2023
Miejsce: Gdańsk, Kościół św. Jana, Bazylika św. Mikołaja
Termin: 08-11 czerwca 2023
Liczba uczestników: do 140 osób
Organizator: Stowarzyszenie Muzykaliturgiczna.pl
Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Muzyka Duszy” to wydarzenie organizowane od 2016 roku, dedykowane wszystkim chętnym do uczestnictwa w warsztatach śpiewu chóralnego. Kiierowane są one do muzyków i wokalistów, zarówno wykształconych jak i amatorów. W tym roku, podczas długiego czerwcowego weekendu uczestnicy, pod czujnym okiem wykwalifikowanych specjalistów i pedagogów z zakresu edukacji muzycznej, zaproszeni będą do realizacji programu, który zakłada:
- zajęcia warsztatowe ze śpiewu wielogłosowego,
- zajęcia ze śpiewu chorałowego (oddzielna grupa),
- indywidualne zajęcia z emisji głosu,
- część duszpasterską: msze, konferencje, spowiedź, rozmowy indywidualne.
Zapisy
Jeżeli nie masz swojego konta na naszej stronie to przejdź wszystkie punkty od 1 do 4.
Może poniższa procedura wygląda na skomplikowaną, ale w zasadzie przebiega dość szybko.
Jeżeli masz już u nas swoje konto to wystarczy przejść punkty od 3 do 4. na naszej stronie.
- Załóż swoje konto na stronie głównej muzykaliturgiczna.pl (zakładka „załóż konto” - Rejestracja)
- Następnie znajdź zakładkę „zaloguj” i zaloguj się za pomocą swojego adresu mailowego i hasła: Logowanie
- Po zalogowaniu wejdź na stronę naszych warsztatów „Muzyka Duszy” i wybierz zakładkę „Formularz zgłoszeniowy”:
- Po wypełnieniu formularza i wysłaniu go, oczekuj od nas informacji mailowej potwierdzającej Twój wybór
- Po otrzymaniu informacji zwrotnej możesz dokonać płatności
Po zweryfikowaniu Twojej płatności przez nas (potrwa to około dwa-trzy dni), dostaniesz informację mailową o potwierdzeniu przez nas Twojego uczestnictwa. Może się zdarzyć, że nasza informacja mailowa trafi do SPAM, sprawdzaj proszę jego zawartość.
Komunikat o zakwalifikowaniu się Uczestnika, przesłany zostanie w ciągu kilku dni od daty złożenia zgłoszenia na podany adres mailowy. W przypadku braku informacji do 7 dni prosimy o kontakt.
Liczba miejsc ograniczona!
* Osoby zapisujące się do grupy chorałowej wybierają głos: chorał
Koszt
Osoby zakwalifikowane prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości: 250 zł (uczniowie i studenci 150 zł)
Dane do przelewu:
Nr konta: 51 1240 1242 1111 0010 7865 3730
Odbiorca: Stowarzyszenie Muzykaliturgiczna.pl
Adres: Al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk
Tytuł przelewu: MD2023, imię i nazwisko uczestnika lub uczestników, kwota opłaty
Jeśli mimo chęci kwota stanowi przeszkodę w uczestnictwie prosimy o kontakt
Wsparcia naszych inicjatyw dokonać można przelewem na wskazany numer konta w tytule podając: Warsztaty Muzyka Duszy - pomoc
Prowadzący
Kadrę warsztatów stanowić będą zaproszeni przez nas wykwalifikowani specjaliści i pedagodzy z zakresu edukacji muzycznej.
Przez piękno śpiewu liturgicznego poprowadzą nas:
Chór wielogłosowy:
- Karen Trafankowska CSFN
- Wiktoria Pagieła
- Krzysztof Dudzik
- Kamil Gojowy
- Dawid Kusz OP
Grupa chorałowa - Sławomir Bronk
Chętnych zapraszamy do uczestnictwa w zajeciach indywidualnych z emisji głosu, które realizowane będą podczas warsztatów. Wybór dnia i godziny zajęć możliwy będzie podczas rejestracji w czwartek 16 czerwca. Emisję indywidualną poprowadzą:
- Julianna Danielewicz
- Rafał Grozdew
Za koordynację zajęć indywidualnych odpowiada Basia Banaszewska. W przypadku ważnych pytań i wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontaktu na adres: basiaba@gmail.com
Noclegi
Nie organizujemy noclegów.
Proponujemy, aby osoby przyjezdne szukały noclegów z wyprzedzeniem.
Tuż przy kościele św. Janna jest hotel:
www.celestinresidence.pl
80-837 Gdańsk ul. Straganiarska 19
Część duszpasterską poprowdzi
Tomasz Samulnik OP
dominikanin, duszpasterz, muzyk. Święcenia kapłańskie przyjął w 2014 roku.
Ukończył Salezjańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Lutomiersku koło Łodzi w klasie organów (1996-2000). W latach 2002-2005 studiował dyrygenturę chóralną na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny). Twórca muzyki liturgicznej, sakralnej i teatralnej.
W 2021 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z wyróżnieniem obronił doktorat z teologii dogmatycznej na temat życia oraz myśli teologicznej Josepha Ratzingera / Benedykta XVI, napisany pod kierunkiem ks. prof. Jerzego Szymika.
W roku 2021 wyjechał na Ukrainę, gdzie pracuje jako duszpasterz oraz wykładowca Dominikańskiego Instytutu Nauk Religijnych w Kijowie, na którym założył również wydział liturgiczno-muzyczny.
Część warsztatową poprowadzą
Julianna Danielewicz
Jest fanką komunikacji w śpiewie i mowie, z pasją odkrywająca wciąż nowe formy dotarcia do drugiego człowieka. Absolwentka dyrygentury chóralnej i śpiewu jazzowego Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Założycielka Voice Valley, w którym wspiera osoby zawodowo posługujące się głosem w najlepszym zarządzaniu swoimi zasobami.
Współpracuje blisko z Fundacją Prosto z Serca skupiającą osoby z niepełnosprawnością ruchową, organizując szkolenia i warsztaty rozwijające kompetencje komunikacyjne.
Korepetytor śpiewu gdyńskiego chóru Razzle Dazzle. Logopeda i nauczyciel muzyki, założycielka Chóru Canto dal Cielo działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny w Rumi, od 2022 roku dyrygentka Chóru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kębłowie.
Dawid Kusz OP
Dominikanin, dyrygent, kompozytor, pedagog. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej, na Kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych oraz Nauczanie Przedmiotów Muzyczno-Teoretycznych. W roku 2014 z wyróżnieniem obronił doktorat na Akademii Muzycznej w Krakowie w dyscyplinie dyrygentura. W roku 2012 rozpoczął studia z kompozycji, najpierw w klasie prof. Zbigniewa Bujarskiego (licencjat), a ukończył je w 2016 roku w klasie prof. Józefa Rychlika (magisterium).
Prowadzi ożywioną działalność artystyczną: nagrał trzy płyty zawierające autorskie kompozycje na chór mieszany i orkiestrę; dokonał licznych nagrań dla radia i telewizji. Jest autorem wielu znanych pieśni liturgicznych opublikowanych w śpiewniku Niepojęta Trójco tom II.
Jest współzałożycielem Chóru Kameralnego „Sancta Trinitas", z którym wykonuje autorskie kompozycje oraz dokonuje prawykonań współczesnej muzyki sakralnej.
Prowadzi ożywioną działalność kompozytorską. Komponuje muzykę chóralną, wokalno-instrumentalną, instrumentalną oraz elektro-akustyczną. Jego utwory były wykonywane na międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej.
Był dyrygentem chóru i orkiestry podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku oraz autorem kompozycji i aranżacji.
Jest wykładowcą przedmiotów muzyczno-teoretycznych (na stanowisku adiunkta) w Instytucie Muzyki Kościelnej UPJPII w Krakowie. Ponadto prowadzi liczne warsztaty chóralne oraz muzyki liturgicznej na terenie całego kraju i za granicą.
Kamil Gojowy
Dyrygent, Kompozytor, animator życia muzycznego, działacz społeczny.
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Kompozycja, Dyrygentura i Teoria Muzyki oraz Uniwersytetu Śląskiego Katowicach na kierunku Creative Management
in New Media (Dyplomy z wyróżnieniem).
Dyrygent Zespołu Śpiewaczego „Apertum Cor” Parafii Matki Bożej Różańcowej w Katowicach – Zadolu, Chóru Projektowego Cantabo Verbum oraz II Dyrygent w Chórze Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W latach 2020 – 2022 prowadził Żeńską Scholę Liturgiczną specjalizującą się w wykonawstwie chorału gregoriańskiego. Z wymienionymi zespołami zdobywał najwyższe noty na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach chóralnych.
Jako dyrygent prowadził liczne warsztaty chóralne i kursy dedykowane głównie interpretacji tekstu w utworach chóralnych oraz muzyce dawnej. Autor referatów specjalistycznych wygłoszonych na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach przedmiotowych
o tematyce: emisja i higiena głosu, historia literatury chóralnej oraz metodyka prowadzenia amatorskich zespołów wokalnych. Absolwent licznych szkoleń i warsztatów managerskich m.in.: Kursu dla Młodych Krytyków i Prelegentów (Centrum Edukacji NOSPR), Międzynarodowego Kursu Team Management "Music.Multimedia.Management" (Filharmonia Szczecińska), Kursu „Sztuka autoprezentacji” (Centrum szkoleniowe TVS) oraz Kursu "Project Manager" (Ambition Group).
Koordynator ds. organizacji i promocji Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr,
Członek Stowarzyszenia Artystów Euforis – Koordynator ds. organizacji Ogólnopolskiej Konferencji MAM GŁOS, Członek Zarządu Stowarzyszenia Artifices Artificibus – Dyrektor Organizacyjny Festiwalu Noc Chórów. oraz Ambasador Fundacji Chórtownia – Koordynator Międzynarodowej Akcji Muzyka – Wsparcie osób w depresji. Na co dzień pracuje w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jako specjalista ds. organizacji imprez kulturalnych.
Spełnia się również jako wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Katowicach.
Jako młody publicysta podejmuje się również pierwszych prób pisarskich:
- „Co i dlaczego śpiewamy w kościele. Krótki przegląd dziejów polskiej pieśni kościelnej” [w:] Śpiewak Śląski, 2020 r.
- „Zwiędłe uszy globu” [w:] Wychowanie Muzyczne, 2020 r.
- „Śląsk wibrujący muzyką chóralną” [w:] Korfantówka, 2022 r.
Prywatnie – mól książkowy, szef kuchni, smakosz kaw świata i amator seansów saunowych.
Karen Trafankowska CFSN
Od 1992 roku nazaretanka.
Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. A.Mickiewicza, kierunek wychowanie muzyczne oraz Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie w Bydgoszczy – z wyróżnieniem.
W lutym 2012 r. uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej (specjalność dyrygowanie).
Od początku życia zakonnego prowadzi chór w Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, śpiewając podczas liturgii, a także koncertując w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii. Z zespołem sióstr nagrała kilka płyt. W roku 1997 prowadziła chóry podczas wizyty ojca świętego Jana Pawła II w Zakopanem.
Od 1995 r. pracowała w szkołach Sióstr Nazaretanek w Kaliszu jako nauczyciel muzyki oraz dyrygent Dziecięco-Młodzieżowego Chóru Szkół Nazaretańskich, z którym koncertowała w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Belgia, Łotwa, Słowacja). Chór współpracował m.in. z Filharmonią Kaliską oraz zespołem Lumen, z którymi również nagrał kilka płyt: Pop oratorium Miłosierdzie Boże, Psalmy Dawida, Kolędy, Oratorium na Boże Narodzenie, Kantata o Matce Bożej.
W latach 2017-2021 prowadziła działalność artystyczną i pedagogiczną w szkołach Sióstr Nazaretanek w Warszawie.
Przez kilkanaście lat związana była z Ogólnopolskim Teatrem Muzycznym Futryna, z którym wspólnie przygotowała kilka projektów jako dyrygent, nauczyciel emisji głosu i kierownik muzyczny chóru. Jest autorem muzyki, opracowań chóralnych do przedstawień oraz pieśni liturgicznych.
Prowadziła też zajęcia metodyki przedmiotu wiedzy o kulturze na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM, zajęcia dyrygowania i emisji głosu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Kaliszu, od 2015 roku jest wykładowcą we Wrocławskim Liturgicznym Studium Wokalnym, a także prowadzi warsztaty muzyczno-liturgiczne w różnych miastach Polski.
Obecnie mieszka w Londynie, gdzie we wrześniu 2022r. rozpoczęła pracę z nowopowstałym kameralnym chórem żeńskim Vo(x)lumen.
Poprzez śpiew potrafimy wyrazić to, co mamy w sobie
najgłębszego, najtkliwszego i najbogatszego.
Co więcej – możemy w ten sposób obdarzać innych.
Dyrygowaniem natomiast pomagamy sobie i chórzystom
wydobywać część prawdy o nas samych.
I zawsze jest to piękne.
Krzysztof Dudzik
Doktor sztuki muzycznej, dyrygent, edukator muzyczny, psycholog i psychoterapeuta. Jest absolwentem dyrygentury chóralnej oraz edukacji muzycznej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz psychologii klinicznej w Uniwersytecie SWPS w Katowicach.
Jest wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej oraz nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej. Prowadzi dwa chóry amatorskie: Chór Kameralny BEATITUDO przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie a także Muzealny Chór Społeczny Muzeum Śląskiego w Katowicach. Jest Dyrektorem artystycznym Festiwalu "Noc Chórów w Rudzie Śląskiej". Swoją pracę artystyczną wzbogaca o wiedzę i doświadczenie psychologiczne oraz psychoterapeutyczne współtworząc Forum Wymiany Doświadczeń w ramach Ogólnopolskiej Konferencji MAM GŁOS, gdzie obok działań warsztatowych podejmuje się wsparcia dyrygentów chóralnych, nauczycieli śpiewu i trenerów głosu poprzez prowadzenie grup superwizyjnych.
Sławomir Bronk
Sławomir Bronk – doktor habilitowany sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu: dyrygentura chóralna, muzyka kościelna (2006) oraz śpiew solowy (2015, dyplom z wyróżnieniem). Od 2012 roku zatrudniony na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest wykładowcą przedmiotów: dyrygowanie, czytanie partytur, emisja głosu, chorał gregoriański, studencka Schola Cantorum i inne.
W 2006 roku powołał do życia Chór Kameralny Discantus w Gowidlinie, z którym występował m.in. w Biurze Regionalnym Województwa Pomorskiego przy Parlamencie Europejskim w Brukseli, kościele św. Stanisława w Rzymie, katedrze lwowskiej
i Ambasadzie RP w Hadze. Na jego zamówienie powstały utwory na chór a cappella oraz wokalno-instrumentalne inspirowane folklorem kaszubskim lub do tekstów w tym języku. Były to m.in. Kaszubskie Magnificat na głosy solowe, chór i orkiestrę oraz Msza kaszubska na chór z organami Michała Sławeckiego (2010), Kaszubskie Te Deum na głosy solowe, chór, organy i orkiestrę Adama Diesnera (2016), czy Kaszubskie Stabat Mater - Matczi serce na głosy solowe, chór i orkiestrę Anny Rocławskiej-Musiałczyk (2019). Większość prawykonanych przez chór Discantus kompozycji nagrane i wydane zostały na siedmiu płytach kompaktowych.
Oddzielnym polem artystyczno-naukowych zainteresowań Sławomira Bronka jest semiologia gregoriańska, której zasady interpretacji poznawał podczas licznych seminariów i kursów we Włoszech. Ukończył trzystopniowe Seminario Internazionale di canto gregoriano "Verbum resonans" w Rosazzo (prof. Bruna Caruso, prof. Carmen Petcu). Brał udział w wykładach i warsztatach śpiewu gregoriańskiego w Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej w Rzymie (prof. Fluvio Rampi, 2017, 2018) Z prowadzoną przez siebie studencką Scholą Cantorum gdańskiej Akademii Muzycznej podczas 65. Concorso Polifonico Internazionale Guido d'Arezzo (sierpień 2017) uzyskał II miejsce w kategorii chorału gregoriańskiego (pierwszego nie przyznano). Kilka miesięcy później z założonym przez siebie męskim zespołem Vox Intensa powtórzył sukces podczas Malta International Choir Festival (listopad 2017).
Kolejnym nurtem aktywności muzycznej Sławomira Bronka jest śpiew solowy. Jako kontratenor specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej, w repertuarze oratoryjno-kantatowym. Brał udział w znaczących festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, m.in.: w Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy, Forum Musicum we Wrocławiu, Festiwalu Sztuk Dawnych w Białymstoku i Starosądeckim Festiwalu Muzyki Dawnej.
Za osobisty wkład w promocję muzyki chóralnej i kameralnej w kraju i za granicą został wyróżniony nagrodą Starosty Kartuskiego – PERŁA KASZUB 2011. W 2015 roku otrzymał nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Pomorska Nadzieja Artystyczna za „animowanie życia muzycznego w regionie pomorskim m.in. w ramach Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sierakowicach oraz za prowadzenie Chóru Kameralnego Discantus w Gowidlinie”.
Sławomir Bronk w GSK prowadzi zajęcia z indywidualnej emisji głosu oraz chorału gregoriańskiego.
Rafał Grozdew
Tenor, pedagog, doktor nauk muzycznych. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował za granicą m.in. w: Szwajcari, Luxemburgu, Francji, Niemczech i Danii. W Polsce m.in. w: Operze Bałtyckiej, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim i w Studiu S1. W Filharmoniach m.in. w: Warszawskiej,Bałtyckiej, Szczecińskiej, Poznańskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej. Koncerty z jego solowym udziałem transmitowane były w TVP. Poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc brzmienia klasyczne z etnicznymi. Współpracował również z takimi zespołami i artystami jak a-ha, Apparatjik, Concha Buika czy Todd Barton. Album „Etnofonie Kurpiowskie” z jego udziałem otrzymał nominację do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej”. Jest zafascynowany muzyką dawna i barokową i w niej się specjalizuje. Współpracuje z zespołami (Jerycho, Ars Nova, Sabionetta, Orkiestra Wielkich Bębnów). W swoim dorobku ma również wykonania utworów współczesnych - tworzą dla niego tacy kompozytorzy jak Krzesimir Dębski i Michał Lorenc. Był jurorem konkursów wokalnych, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde.
Wiktoria Pagieła
Ur. w Żytomierzu na Ukrainie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Stypendystka Rządu RP (2006-2011), absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki (mgr sztuki, dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego (mgr filologii, dyplom z wyróżnieniem). Pomysłodawczyni, organizator i prowadząca/współprowadząca licznych eventów muzycznych, warsztatów wokalnych i chóralnych na terenie Pomorza. Wśród najważniejszych są: Ogólnopolskie Warsztaty MuzykaDuszy, Sobotnie Warsztaty Wokalne, Pomorskie Święto Chóralistyki, Ogólnopolskie Warsztaty Wokalno-Dyrygenckie etc. Prezes Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (2012-2014).
Założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego Tutti e Solo (2009-2017) działającego przy Akademii Muzycznej w Gdańsku, dyrygent Chóru SSW Mundus Cantat (2012-2015), Chóru Męskiego Dzwon Kaszubski (2009-2012), Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Genius LOci (od 2017 r.) oraz Chóru Firmy Bayer działającym przy OBC (2018-2019). Asystent dyrygenta Chóru Uczelnianego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2012-2016). Jako dyrygent ma na swoim koncie kilka nagród Grand Prix oraz prestiżowych nagród i wyróżnień na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Praktykę dyrygencką i wokalną rozwijała również m. in. w Cappelli Gedanesis, Akademickim Chórze Uniwersytetu Gdańskiego, Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym oraz w ramach studiów doktoranckich w Chórze Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej czy Orkiestrze Filharmonii Dolnośląskiej. Założyciel i kierownik artystyczny Chóru Olivia Centre, z którym w 2022r. wydała debiutancką płytę Dobre Tony: https://www.oliviacentre.com/chce-tu-pracowac/spolecznosc/chor-olivii/
Czynny i bierny uczestnik licznych seminariów, warsztatów i konferencji dyrygenckich. Uczestnik XIII Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu oraz VI Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej W stronę polifonii we Wrocławiu. Wielokrotna stypendystka Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku dla najlepszych studentów i doktorantów. Pomysłodawczyni prestiżowych koncertów w tym charytatywnych jak np. Sercem z Ukrainą na 32 piętrze w Olivii Star. Jedną z najważniejszych nagród (przygotowanie Chóru Uczelnianego Akademii Muzycznej w Gdańsku) jest Nagroda Akademii Fonograficznej Fryderyk 2014 w kategorii Album Roku. Muzyka symfoniczna i koncertująca: Angelus, Exodus, Victoria pod dyr. prof. Z. Rycherta.
HARMONOGRAM MD2023
Termin: 08.06.2023 czwartek – 11.06.2023 niedziela.
Miejsca realizacji: (ŚJ) Kościół Św. Jana ul. Świętojańska 50
Dzień pierwszy czwartek 08.06.2023
13.30 Rejestracja uczestników, wydawanie materiałów warsztatowych: identyfikatory, śpiewniki itp. (ŚJ).
14.45 Oficjalne rozpoczęcie (ŚJ).
15.00 Rozśpiewanie – wszyscy (ŚJ).
Próba w sekcjach/tutti (ŚJ, SP,).
Zajęcia indywidualne z emisji od 16.00 do 18.30 (SP)
18.30 Przerwa.
19.00 Msza Święta i konferencja (ŚM).
Dzień drugi piątek 09.06.2023
07.30 Jutrznia (ŚM).
08.00 Msza Święta (ŚM).
09.00 Kawa, herbata (ŚJ) .
09.30 Rozśpiewanie (ŚJ).
Próba w sekcjach/tutti (ŚJ, SP).
Zajęcia indywidualne z emisji od 10.30 do przerwy obiadowej (SP).
13.30 Przerwa obiadowa.
15.00 Rozśpiewanie (ŚJ).
Próby w sekcjach/ tutti (ŚJ, SP).
Zajęcia indywidualne z emisji od 15.30 do 19.00 (SP).
Dzień trzeci sobota 10.06.2023
07.30 Jutrznia (ŚJ).
08.00 Kawa/herbata (ŚJ).
08.30 Rozśpiewanie (ŚJ).
Próba w sekcjach/orkiestry/tutti (SP, ŚJ).
12.00 Msza (ŚM)
Zajęcia indywidualne z emisji od 09.30 do przerwy obiadowej (SP).
13.00 Przerwa obiadowa.
14.30 Rozśpiewanie (ŚJ).
Próba w sekcjach/tutti (ŚJ, SP).
Zajęcia indywidualne z emisji od 15.00 do 19.00 (SP)
20.30 Koncert "Liturgiczne Jam Session".
Wystąpią muzycy wybrzeża pod kierownictwem Cezarego Paciorka z (ŚJ).
Przewidziany jest udział prowadzących i uczestników warsztatów.
Dzień czwarty niedziela 11.06.2023
07.30 Jutrznia (ŚJ).
08.00 Kawa/herbata (ŚJ).
08.30 Rozśpiewanie (ŚJ).
Próba w sekcjach/tutti (SP, ŚJ).
09.30 Próba Tutti (ŚJ).
12.00 Msza Święta w kościele Św. Jana.
Koncert finałowy/prezentacja finałowa
14.00 Zakończenie (ŚJ).
1.Zajęcia indywidualne z emisji głosu koordynyje Basia Banaszewska (basiaba@gmail.com). Odbywają się one w salach SP50.
2. Zajęcia poszczególnych głosów odbywają się w następujących miejscach:
- Sopran - św. Jan,
- Alt - SP 50 (prosimy o zabranie miękkiego obuwia, gdyż zajęcia odbywają się w małej sali gimnastycznej)
- Tenor - SP50
- Bas -SP50
3. Próby Tutti - św. Jan
REPERTUAR MD 2023
Pieśni przeznaczone na Msze Święte:
Missa Omnie Die M. Staromiejski, G.G. Gorczycki. NT II. Str 46,47
Agnus
Alleluja o.D.Kusz OP NT I str. 62
Alleluja o.D.Kusz OP NT II str. 105
- „Tylko w Bogu”. D.Kusz OP
Tylko w Bogu - „Tylko w Twoim miłosierdziu”. P. Bębenek
Tylko w Twoim - „Oto jest dzień” J.Gałuszka
Oto jest dzień - „Ty jesteś Panie” D.Kusz OP
Ty, jesteś Panie - „U Ciebie Boże”. J.Gałuszka
U Ciebie Boże - „Jezu Panie”. U.Rogala
Jeżu, Panie - „Przyjdź Panie Jezu”. P.Bębenek
Przyjdź Panie Jezu - „Boże Ty nie odmawiasz”. D.Kusz. OP
Boże, Ty nie odmawiasz - „Niech nas ogarnie” P.Pałka
Niech nas ogarnie - „Sławcie usta” C.Paciorek
Sławcie usta - „Skosztujcie i zobaczcie”. P.Bębenek
Skosztujcie i zobaczcie - „Zbliżam się w pokorze”. P.Bębenek
Zbliżam się w pokorze - „Upadnij na kolana”. D.Kusz OP
Upadnij na kolana - „Bądźże pozdrowiona”. R. Wędzicki OP
Bądźże pozdrowiona - „O salutaris Hostia”. P.Bębenek
O Salutaris Hostia - „Chwalcie Pana” D.Kusz OP
Chwalcie Pana - „Będę śpiewał Tobie”. J. Sykulski
Będę śpiewał - „Uwielbiamy Cię” P.Pałka
Uwielbiamy Cię - „Dziękujemy Ci Ojcze nasz”. H.Kowalski
Dziękujemy Ci Ojcze nasz - „Tobie wznawiamy”. P.Bębenek
Tobie wznawiamy - „O Matko Miłościwa” J.Sykulski
O Matko miłościwa - „Cała ziemio”. D.Kusz OP
Cała ziemio wołaj - „Niech oblicze Twe”. J.Sykulski
Niech oblicze Twe
Pieśni przeznaczone na Finał:
- „Salve Regina” Art. JP Rojas Salve Regina
- „Jesu! Rex admirabilis” G.P. da Palestrina Jesu, Rex
- "Kto szuka Cię”. J. Świder Kto szuka Cię
- „"Regina Caeli” D.Kusz OP
- „O, Panie, Ty nam dajesz” D. Kusz OP
- "Laudate Dominum”. K. Nystedt
Laudate Dominum - "Bądź pozdrowiony" H.M. Górecki
Bądź pozdrowiony - "Gloria Patri Orientalis”. J. Tomalak
Gloria Patri - "Błogosławię Cię" H. Kowalski