Muzyka liturgiczna nie jest oprawą liturgii. Jest ona jej integralną częścią.
Liturgia zaś jest "bramą nieba", bo to ona łączy świat naturalny ze światem nadprzyrodzonym.
Muzyka natomiast jest jedyną rzeczą jaka pozostała nam po wygnaniu z raju.
Muzyka liturgiczna łączy zatem utracony raj z życiem doczesnym i wprowadza nas do krainy zbawionych, gdzie nieustannie odbywa się liturgia niebios.

Warto więc, abyśmy tę liturgię sprawowaną muzyką wynieśli na możliwie wysoki poziom. Jesteśmy grupą osób z Gdańska, dla których jakość sprawowania liturgii, a w szczególności śpiewu liturgicznego, ma duże znaczenie.

Postanowiliśmy zatem organizować warsztaty muzyki liturgicznej "Muzyka Duszy". Przeprowadzamy je w Gdańsku, raz w roku, zaczynając w czwartek w uroczystość Bożego Ciała, a kończąc w niedzielę. Kolejna, piąta,  edycja warsztatów "Muzyka Duszy"odbyła się w terminie 16.06 (czwartek - uroczystość Bożego Ciała) - 19.06.2022 (niedziela). Realizujemy je wespół z gdańskimi Dominikanami.

Zapraszamy też na "Sobotnie Warsztaty Wokalne", odbywajace się cyklicznie w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej przy ul. Pegaza 15. To świetne miejsce na pierwszy krok w śpiewie.Tu możesz sprawdzić swoje umiejętności wokalne oraz je rozwijać pod opieką świetnych specjalistów.  

Cieszymy się, że "Gdańska Szkoła Kantorów" kontunuuje z sukcesem swoją działalność.  Gdańska Szkoła Kantorów jest dziełem powstałym z potrzeby oraz dbałości o piękno muzyki liturgicznej, która ma służyć dla dobra wiernych, łączyć środowiska tworzące przestrzeń muzyki liturgicznej w Kościele. Celem szkoły jest wyposażyć słuchacza GSK w wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego prowadzenia modlitwy śpiewem oraz scholi podczas Mszy św. czy nabożeństw - z zachowaniem dobrego poziomu wykonawczego.

Więcej informacji o naszych przedsięwzięciach znajdziecie w poszczególnych zakładkach na tej stronie. 

Będzie nam miło Was gościć.

Redaktor strony

Jurek Banaszewski

S T O W A R Z Y S Z E N I E

muz.liturgiczna@gmail.com

Al. Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk

NIP 9571102371 REGON 369601297

Bank Pekao SA. Sopot ul. Reja 13/15

51 1240 1242 1111 0010 7865 3730

 Lubisz naszą inicjatywę? Wesprzyj nas!